Звіт щодо роботи із зверненнями громадян

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації протягом 9 місяців 2020 року

 Протягом 9 місяців 2020 року райдержадміністрація та її структурні підрозділи працювали над вдосконаленням роботи зі зверненнями громадян відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування». Здійснено відповідні заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення, подальшого покращення та всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Питання щодо покращення роботи зі зверненнями громадян протягом 9 місяців 2020 року розглянуто на 3 засіданнях колегії райдержадміністрації, апаратних нарадах при голові, першому заступнику голови та керівнику апарату районної державної адміністрації. Дане питання перебуває на постійному контролі в керівництва райдержадміністрації. Посадових осіб, яким доручається розгляд звернень громадян, зобов’язано забезпечувати об’єктивне і належне вирішення проблем, з якими звертаються жителі району.

Протягом 9 місяців 2020 року до Іршавської райдержадміністрації надійшло  485 звернень громадян. Із загальної кількості  звернень,  поштою  надійшло  353 звернення, що на звернень (33 %) менше ніж за відповідний період 2019 року. Від обласної державної адміністрації розглянуто райдержадміністрацією 263 звернення серед них:

Офіс Президента України     

 3

Апарату Верховної Ради України

 2

Урядовий контактний центр та Закарпатський обласний контактний центр

 229

 

 

Головою райдержадміністрації розглянуто 423 звернення, що складає 87 %  від загальної кількості звернень, що надійшли до райдержадміністрації.

На особистому прийомі побувало 151 житель району, якими піднято 152 питання. Якщо вирішити питання безпосередньо під час проведення особистого прийому неможливо, воно залишається на контролі для подальшого вивчення та інформування заявника про прийняте рішення.

За  характером питань, основне  місце займають  питання аграрної  політики і  земельних  відносин (виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) та затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки цільове призначення якої змінюється) – 33. Найбільше таких звернень надійшло від жителів м. Іршава, сіл Доробратово, Горбок, Ільниця,  Заріччя,  Осій, Вільхівка та Білки .

Питання соціального захисту населення порушувалось у 276 (60 %) зверненнях. Порівняно з аналогічним періодом 2019 року спостерігається значне зменшення на 261 звернення з питань щодо надання матеріальної допомоги у поточному році, призначення різних видів державних допомог та призначення або перепризначення субсидії. Значною мірою пояснюється впровадженням районної комплексної програми «Турбота», завдяки якій стало можливим допомогти та надати державну соціальну допомогу більшій кількості людей.

 За районною комплексною програмою «Турбота» надана одноразова матеріальна допомога на звернення 138 малозабезпечених громадян Іршавського району на суму 95 тисяч 170 гривень (у тому числі поштовий збір). Серед цих громадян державну соціальну  допомогу отримали одинокі матері, діти сироти, інваліди, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, діти війни та інші малозахищені верстви населення. Також, за звітній період 2020 року відповідно до розпоряджень голови райдержадміністрації надано одноразову грошову допомогу учасникам антитерористичної операції на суму 6 тисяч гривень.

Найбільше з питань надання матеріальної допомоги звернулися жителі сіл, які проживають в населених пунктах м. Іршава, с.Брід, с.Білки, с.Великий Раковець, с.Довге, с.Загаття, с.Ільниця, с.Імстичово, с.Осій, с.Приборжавське та с.Сільце. Також надано одноразову грошову допомогу з Програми «Турбота» 1 сім’ї району для ремонту житлового будинку, яка постраждала від пожежі на суму 10 тисяч гривень.

Спостерігається збільшення кількості звернень, у порівнянні аналогічним періодом 2019 роком,  з питань комунального господарства та житлової політики. Так, за 9 місяців 2020 року до райдержадміністрації надійшло 37 звернення, за звітній період 2019 року – 32 звернення. Цей показник є позитивним, хоча найбільш актуальні питання у зверненнях незмінні: надання дозволів на розроблення та затвердження детальних планів території, електропостачання населених пунктів, ремонт  дахів, встановлення  індивідуального  опалення,  гарячого і холодного водопостачання будівель, квартир, житлових будинків та прибудинкової території.

Серед інших питань, що порушували громадяни у своїх зверненнях, питання транспорту – 2 звернень, де у порівнянні з аналогічним періодом є зменшення на 3 звернення  від  загальної  кількості. До райдержадміністрації надходили скарги про порушення правил перевезень пільгових категорій населення, про незадовільну роботу приміського та міського пасажирського транспорту. Турбували ці питання найбільше жителів сіл Осій, Лисичево та Чорний Потік.

Серед  звернень,  отриманих райдержадміністрацією  протягом  звітного періоду 2020 року,  387 звернень (80 %)  надійшло  від  пільгових  соціально незахищених  категорій громадян.  До райдержадміністрації звернулось:           1  інвалід  Великої Вітчизняної війни, 1 жінка, якій вже присвоєно почесне звання «Мати – героїня», 88 інвалідів  різних  категорій, 10  учасників  ліквідації  наслідків  аварії  на  ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської

катастрофи, 2 ветерани праці, 5 громадян із категорією «Дитина війни» та 14 учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Особлива увага керівником райдержадміністрації, сільськими та селищним головами приділялась розгляду звернень жінок, яким присвоєно звання «Мати – героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників  антитерористичної операції та членів їх сімей, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів. Такі звернення розглядались в першу чергу.

Ефективною формою роботи з громадянами є проведення «прямого телефонного зв’язку» керівництвом райдержадміністрації та керівниками районних установ з населенням району. Це дає можливість громадянам зберегти час, вирішити питання, що їх хвилюють безпосередньо по телефону. При проведенні телефонної лінії «Запитуєте-відповідаємо» у 2020 році -  найактуальнішими зверненнями для жителів району  виявилися питання призначення соціальних виплат.

Постійно функціонує за номером 2-11-42 - районна гаряча лінія оперативного реагування на звернення мешканців.

Графік проведення виїзних прийомів оприлюднюється на інформаційному веб-сайті та стенді райдержадміністрації. На  виконання  п.5 Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів  місцевого самоврядування», головою  райдержадміністрації затверджені  графіки перевірок  додержання  законодавства про  звернення  громадян  та  графіки  проведення  Дня  контролю у  місцевих  радах  району  на 9 місяців 2020 рік.

Головою райдержадміністрації затверджено графік особистого звітування перед головою райдержадміністрації керівників управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації, міського, сільських голів з питань роботи із зверненнями громадян у 2020 році. За результатами звітування встановлено, що запити та звернення розглядались виконавцями у визначений терміни та надавалися ґрунтовні відповіді заявникам.

Що стосується виконавської дисципліни, слід зазначити, що управління, відділи та інші структурні підрозділи райдержадміністрації дотримувалися встановлених термінів розгляду звернень громадян, які надходили на їх адресу з дорученнями керівництва райдержадміністрації. Закцентовано увагу керівників управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації, виконкомів місцевих рад на необхідність підвищення відповідальності посадових осіб за забезпечення на всіх рівнях виконавчої влади і місцевого самоврядування всебічного, кваліфікованого, неупередженого і об'єктивного розгляду звернень громадян, що здебільшого дає можливість оперативно вирішувати порушені жителями району питання та задовольнити їх законні вимоги.

Райдержадміністрація продовжує дотримуватись Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008, Законом України «Про звернення громадян», щодо втілення у життя заходів, спрямованих на зменшення надходжень звернень громадян, їх попередженням та задоволенням обґрунтованих вимог.

Головний спеціаліст сектору документообігу,

контролю та роботи зі зверненнями громадян

апарату районної державної адміністрації                      Еріка БІЛОГОРКА

 

Остання зміна сторінки: 03-11-2020 09:32