Енергозбереження

Завдяки додатковим 380 млн грн. Урядового співфінансування ще 3 тис. ОСББ зможуть утеплити будинки та зменшити вдвічі комунальні платежі до кінця цього року       

У Прес-центрі Будинку Уряду Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із представниками Укргазбанку, Ощадбанку, ПриватБанку, Т. Бойко (Громадянська мережа "Опора") та Є. Яровим (ОСББ "Гашека 18") поінформували журналістів та ОСББ щодо виділення із державного бюджету додаткових коштів на співфінансування «теплих кредитів» для ОСББ у ц. р. – 380,7 млн гривень.

Це у 2 рази більше, ніж обсяг коштів, що вже профінансовано за напрямом «утеплення ОСББ» у цьому році.

Тож ще близько 3 тисяч ОСББ, а це понад 230 тис. сімей, зможуть:

  • залучити до 1 млрд грн «теплих кредитів» на утеплення багатоповерхівок;
  • отримати до 70% відшкодування із держбюджету та додаткові компенсації із місцевих бюджетів;
  • економити 50% і більше на комунальних послугах;
  • підвищити вартість квартир в утепленому будинку в середньому на 30%;
  • і врешті-решт, жити в комфорті та теплі.

Під час виступу Сергій Савчук звернув увагу, що учасники програми вже переконалися в надійності отримання компенсацій:

- ОСББ вдруге і втретє залучають «теплі кредити»;

- середній кредит ОСББ зріс у 3,5 рази: із 85 тис. грн у 2015 р. до майже 300 тис. грн у 2018 року.

«Як результат за 5 років маємо вже майже 4 тисячі ОСББ, які залучили 1 млрд грн «теплих кредитів», - пояснив С.Савчук. - Лише за кілька місяців ц.р. 1000 ОСББ взяли участь у програмі. Очікуємо ще 3 тис. ОСББ у 2019 році».

Реальні приклади участі ОСББ доводять економічну ефективність програми.

Наприклад, ОСББ “Макарова 10 Рiвне” (361 квартира) залучило 4,8 млн грн «теплого кредиту» на утеплення фасаду та заміну вікон і дверей. Із держбюджету відшкодовано 2,5 млн грн, а із місцевого – 1,3 млн гривень.

Після усіх компенсацій вартість всього проекту для ОСББ склала 350 тис. грн, а кожна сім’я cплачувала лише 80 грн у місяць.

При цьому, витрати за опалення зменшилися на 50%: із 47 грн/м2 до 23 грн/м2.

«Тому вже зараз, шановні голови ОСББ, готуйте проекти з утеплення багатоповерхівок та подавайте заявки у банки: Ощадбанк, Укргазбанк та ПриватБанк. Це вікно Ваших можливостей для зменшення розміру Ваших платіжок вже цієї осені у 2 рази», - повідомив Голова Агентства.

Нагадуємо, що для отримання відшкодування усі ОСББ мають подати до банків підтвердні документи та акти виконаних робіт до 30 листопада цього року.

«Тому давайте разом робити будинки теплими, комунальні рахунки меншими, а життя – комфортним завдяки енергоефективності!», - закликав С.Савчук.

Презентації спікерів:

  1. Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/sites/default/files/Savchuk_04_07_2019.pdf
  2. Ощадбанк: http://saee.gov.ua/sites/default/files/Oschadbank_04_07_2019.pdf
  3. ПриватБанк: http://saee.gov.ua/sites/default/files/PrivatBank_04_07_2019.pdf
  4. Укргазбанк: http://saee.gov.ua/sites/default/files/Ukrgasbank_04_07_2019.pdf

Відеозапис пресконференції: https://www.youtube.com/watch?v=vtrGQSjyEmE

Пост-реліз: http://saee.gov.ua/uk/news/3018

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 

Вже більше 900 млн грн залучено українськими родинами за програмою «теплих кредитів» у цьому році

За останній тиждень українські сім’ї оформили ще близько 30 млн грн «теплих кредитів».

Загалом, у 2019 р. банками вже видано понад 900 млн грн «теплих кредитів», зокрема:

- 560 млн грн - на утеплення приватних будинків;

- майже 320 млн грн - для ОСББ;

- близько 25 млн грн - на твердопаливні котли.

Водночас Голова Держенергоефективності Сергій Савчук звертає увагу усіх ОСББ на додаткові можливості щодо участі у програмі.

Рішенням Уряду виділено додаткові 380 млн грн на співфінансування «теплих кредитів» для ОСББ у цьому році. Це майже у 2 рази більше, ніж обсяг коштів для утеплення ОСББ в рамках першого траншу фінансування у ц.р. - 190 млн гривень.

«Отже, закликаю ОСББ якомога швидше розробляти нові проекти утеплення для освоєння ще близько 760 млн грн «теплих кредитів» у ц. р. та завчасно підготуватися до наступного опалювального сезону!», - повідомив С.Савчук.

Уряд виділив додатково 380 млн грн на «теплі кредити» для ОСББ у цьому році

19 червня ц.р. на засіданні Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана cхвалено рішення щодо додаткового виділення 380,6 млн грн на програму «теплі кредити» для ОСББ у 2019 році.

За попередніми розрахунками, завдяки цьому рішенню ще близько 3 тисяч ОСББ, а це понад 230 тис. сімей, зможуть залучити більше 760 млн грн «теплих кредитів» на термомодернізацію багатоповерхівок.

Участь у програмі дозволяє ОСББ:

- отримати від 40% до 70% відшкодування за «теплими кредитами» в залежності від кількості сімей-субсидіантів у будинку;

- одержати додаткову компенсацію за місцевими програмами здешевлення «теплих кредитів»;

- зменшити рахунки за комунальні послуги;

- підвищити комфорт в оселі.

Відповідні проекти актів Кабінету Міністрів України щодо збільшення фінансування програми розроблено Держенергоефективності спільно з Мінрегіоном на виконання окремого доручення Уряду.

Вищезазначене рішення ініційовано у зв’язку із високим попитом ОСББ на державну підтримку та завершенням прийому заявок деякими банками.

«Нагадаю, що із 2015 р. і по сьогодні майже 4 тис. ОСББ скористалися понад
980 млн грн «теплих кредитів». Уряд відшкодував їм більше 300 млн гривень», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/uryad-spryamuvav-ponad-380-mln-grn-na-tepli-krediti-dlya-osbb-gennadij-zubko.

 

Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад

Департамент інформує, що Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки українсько-німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (GmbH) в рамках проекту Реформи у сфері енергоефективності в Україні, заплановано проведення інформаційного семінару „Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад” для представників територіальних громад Закарпатської області: районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, керівників бюджетних установ усіх рівнів, голів ОСББ, асоціацій ОСББ, управителів багатоквартирних будинків.
    Під час семінару буде презентовано напрацювання щодо імплементації Директиви 27 ЄС „Про енергоефективність”, Закону України „Про фонд енергоефективності”. Учасники матимуть можливість поставити запитання, пов’язані з енергоефективністю в громадах, представникам Мінрегіону, GIZ (GmbX), експертам у сфері енергоефективності.
До участі у зазначеному заході запрошуються студенти вищих навчальних закладів, представників громадських організацій області.
Всіх охочих взяти участь в розгляді питань у сфері енергоефективності запрошуємо на інформаційний семінар, який відбудеться 14 вересня 2018 року (початок о 12 год.) у великому залі засідань облдержадміністрації (м. Ужгород, пл. Народна, 4, II поверх).

 

 

Україна та Італія розглядають перспективи для спільних проектів із енергоефективності, «зеленої» енергетики та енергетичної утилізації сміття    

Широкий горизонт інвестиційного партнерства України та Італії – ключова тема двостороннього бізнес-форуму у м. Рим, що відбувся у рамках візиту офіційної делегації України на чолі із Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубівим.

Зокрема, у секції «Енергетика та енергоефективність» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із італійським бізнесом та інвесторами обговорили вигідні напрями співпраці, у т. ч.:

 - відновлювану енергетику: перспективи реалізації проектів, значну ресурсну базу та останні законодавчі зміни щодо переходу на аукціони в Україні;

- енергоефективність: високий попит на ЕСКО-проекти в українських бюджетних установах та об’єктах органів влади;

- енергетичну утилізацію сміття: можливості для використання понад 10 млн тонн сміття у рік для генерації енергії та плани щодо законодавчого стимулювання цього напряму.

Під час виступу С.Савчук також акцентував увагу італійських партнерів на Інвестиційній карті «UAMAP» (www.uamap.org.ua), де опубліковано понад 100 потенційних «зелених» проектів в Україні на загальну суму фінансування більше 4 млрд євро.

Особливості інвестування в «зелені» проекти в Італії та Україні презентовано представниками міжнародних фінансових установ – ЄБРР та ЄІБ.

«Ми цінуємо можливості залучати кращі технології та інвестиції Італії, де, наприклад, близько 34% електроенергії вже генерується із відновлюваних джерел енергії. У планах Італії – отримати понад 50% «зеленої» електроенергії у 2030 році», - запевнив італійську сторону С.Савчук.

Також в Італії працюють компанії із великим досвідом щодо встановлення об’єктів відновлюваної енергетики, підстанцій «під ключ», а також виробництва обладнання для біогазових установок, «waste-to-energy plants» тощо («SAET», «Ecomembrane», «Ies biogas», «Macpresse» та інші).

До речі, цього тижня делегація представників зазначених компаній здійснила візит до України та ознайомилася із діяльністю Держенергоефективності.

«Крім цього, ми вже тісно співпрацюємо із експертами італійського дослідницького центру "EURAC"  у рамках нещодавно розпочатого проекту ЄС Twinning щодо стимулювання розвитку відновлюваної енергетики в Україні», - нагадав Голова.

Також на форумі було представлено українську інноваційну технологію «Solar Gaps», що дозволяє максимально використати можливості жалюзі не лише для затінення приміщень, а й для генерації електроенергії з енергії сонця та економії комунальних рахунків.

За підсумками форуму сторони домовилися посилити партнерство та тісний обмін інформацією із італійською стороною щодо перспективних проектів у вищезазначених сферах.

 Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 

Остання зміна сторінки: 09-07-2019 14:56

Дивіться також