Відділ освіти Іршавської РДА

Освітня стратегія району спрямована на забезпечення умов функціонування і розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, підвищення якості освітніх послуг  та створення умов для рівного доступу мешканців району  до якісної освіти.

Очолює відділ освіти Іршавської РДА Яцканич Єлизавета Михайлівна

 з листопада 2012 року.

Структура відділу освіти Іршавської районної державної адміністрації

Телефони: 

03144 2 11 05 начальник відділу освіти; 

03144 2 19 07 головний спеціаліст відділу освіти; 

03144 2 16 31 завідувач районного методичного кабінету відділу освіти; 

03144 2 28 16 приймальня начальника відділу освіти; 

Електронна  адреса: 

irshava_osvita.ukr.net

Дошкільна освіта є найважливішою сферою реалізації прав людини в забезпеченні рівних можливостей в отриманні якісної освіти.  Доступність до якісної освіти започатковується з дошкільної освіти, оскільки саме вона є базою цілісного розвитку майбутніх громадян України, фундаментом творення нового освітнього процесу.

Упродовж року наша діяльність була направлена на реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Національною стратегією розвитку освіти в Україні.

Станом на 01січня 2018 року в районі працювало 56 дошкільних навчальних закладів та 3 навчально-виховні комплекси ( Великорозтіцький, Смологовицький та Горбківський ) з контингентом 4306 дітей, що складає 81,3 % охоплення дітей від 3 до 6 років суспільно-дошкільним вихованням.  У зв’язку з утворенням Іршавської ОТГ у районі функціонує 50 дошкільних навчальних закладів та 4 навчально-виховні комплекси ( Великорозтіцький, Смологовицький, Горбківський та Малораковецький ) з контингентом 3595 дітей, що складає 77% охоплення дітей від 3 до 6 років суспільно-дошкільним вихованням. 

Відділом освіти РДА проводиться робота щодо збереження та вдосконалення мережі закладів загальної середньої освіти, дошкільних навчальних закладів у відповідності до потреб населення.

Зміни у мережі відбулися у зв’язку з утворенням Іршавської ОТГ, в яку передано 2 - ЗОШ І-ІІІ ступенів, 1- гімназія, 1 – ЗОШ І-ІІ ступенів, 1 – ЗОШ І ступеня та 6 – ДНЗ (березень 2018).

На сьогодні в районі збережено і функціонує 60 освітніх установ, а саме:

21 – загальноосвітній навчальний заклад  І-ІІІ ступенів;

16 – загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів;

14 – загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня (у тому числі Великорозтіцький  навчально-виховний комплекс);

1 – спортивно-гуманітарний ліцей;

1 – гімназія (Ільницька);

3 – міжшкільні навчально-виробничі комбінати (Білківський, Кушницький, Загатський);

1– районний центр позашкільної роботи.

У квітні 2018 року розпочав свою роботу комунальний заклад „Інклюзивно-ресурсний центрˮ Іршавської районної ради Закарпатської області.

 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів.

Інклюзивна освіта – гнучка індивідуалізована система навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах масової загальноосвітньої школи за місцем проживання. Навчання відбувається за індивідуальними навчальними планами та забезпечується медико-соціальним та психолого-педагогічним супроводом. Інклюзивна освіта передбачає створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку. Відділом освіти райдержадміністрації проводиться робота щодо забезпечення рівних умов для здобуття повної загальної освіти всіма дітьми. Для надання якісних освітніх послуг незалежно від місця проживання та форми навчання у районі впроваджено інклюзивне  навчання для дітей з особливими освітніми потребами, індивідуальна форма навчання та створені спеціальні класи. У 2017-2018 навчальному році за результатами комплексного обстеження  36  дітей  навчались у 32  інклюзивних класах, які діють на базі 15 закладів освіти І-ІІ та І-ІІІ ступенів, 48 – навчалось індивідуально, та 33 учнів з  інтелектуальними порушеннями у  шести спеціальних класах колишньої Ільницької загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІІ ступенів.

22 грудня 2018 року рішенням сесії  Іршавської районної ради   № 313 було реорганізовано, шляхом злиття,  4 позашкільні заклади освіти,  а саме : Іршавський районний будинок дитячої творчості, Іршавську районну дитячо- юнацьку спортивну школу, Іршавську районну станцію юних техніків, Іршавську районну станцію юних туристів  в комунальну організацію «Іршавський районний центр позашкільної роботи» Іршавської районної ради Закарпатської області. Згідно шатного розпису  в цих закладах було 180 штатних одиниць. Після реорганізації даних установ було відкрито  82 штатні одиниці ( розпорядження №140 від 30.03.2018 року) 30 штатних одиниць відкрито в Іршавській міській раді об’єднаній територіальній громаді. 22 штатні одиниці - обласними установами позашкільної освіти. Інші  штатні одиниці виведено з штатного розпису (  працівники – сумісники, пенсіонери).

     Працює 176 гуртків, а саме: туристсько-краєзнавчий - 50 гуртків, науково-технічний відділ - 35 гуртків, художньо-естетичний відділ – 51 гурток; науково-дослідницький відділ – 8 гуртків, , фізкультурно-спортивний відділ – 32 секції.

     До реорганізації займались  гуртками 4100 учнів , після реорганізації - 3010 учнів, всі інші учні займаються в гуртках  Іршавської  міської ради об’єднаної  територіальної  громади та в обласних позашкільних  закладах.

Остання зміна сторінки: 08-01-2019 10:25