В Іршавському районі відзначили День захисника України

    Згідно з указом Президента України щорічно 14 жовтня відзначаємо День захисника України.  Дату 14 жовтня було обрано не випадково, адже саме цього дня відзначається велике православне свято – Покрова Пресвятої Богородиці, також жовтневий день був знаменним для запорізьких козаків, які вибирали старшин 14 числа. Власне, з 1999 року важлива дата в календарі свят іменувалася Днем українського козацтва. Саме цього дня відзначається і створення Української повстанської армії.

   Свято направду всенародне, бо захисниками Вітчизни є і ветерани Другої світової війни і учасники національно-визвольних рухів XX ст., учасники Революції гідності, учасники АТО, добровольці і військові, волонтери, діти і дорослі – всі ті, хто в різний час і спосіб боровся з ворогами України та захищав її Незалежність.

    Напередодні, 11 жовтня на центральній площі м. Іршава відбулося урочисте зібрання з нагоди відзначення Дня Захисника України.

    Участь у заході взяли керівники району та міста, установ та служб району, силових структур, ветерани, учасники АТО, воїни-афганці,  громадськість.

На початку, в пам’ять про тих, хто поліг на полі бою, захищаючи українську землю,  учасниками урочистого зібрання було покладено  квіти та запалені лампадки до  Пам’ятного знаку Борцям за Свободу та Незалежність України, Героям небесної сотні та загиблим в зоні АТО, до пам’ятника воїнам-визволителям в м. Іршава, до Пам’ятника воїнам, полеглим в Афганістані, до пам’ятного знаку загиблим учасникам в АТО: Олександру Данільченко з с. Ільниця, Юрію Соколачко з с. Лоза, Юрію Королю із с. Заріччя, Мирославу Мислі з с.Приборжавське та вшановано хвилиною мовчання пам'ять всіх загиблих захисників України.

     Після чого, учасниця художньої самодіяльності клубу с. Загаття Іванна Васько читала вірш «Герої не вмирають».

    Панахиду за загиблими героями відслужив настоятель Іршавського греко-католицького храму непорочного зачаття Пресвятої Богородиці отець Іван.

Остання зміна сторінки: 11-10-2019 14:31