Проведено позапланове засідання комісії з питань ТЕБ та НС

29 жовтня голова Іршавської РДА Іван Завидняк провів позапланове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

Члени комісії обговорили стан епідемічної ситуації з поширення коронавірусної хвороби COVID-19 у районі, стан виконання заходів із покращення стану протипожежного водопостачання в населених пунктах Іршавського району, розглянули питання щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки в осінньо-зимовий період 2020-2021 років та звернення громадян щодо виділення одноразової допомоги на ліквідацію наслідків пожежі житлового будинку.

А також затвердили: перелік потенційно небезпечних об’єктів; потенційно небезпечних ділянок, територій, інженерних споруд; об’єктів підвищеної небезпеки Іршавського району; місця знешкодження вибухонебезпечних предметів на 2021 рік.

        Про стан епідемічної ситуації з поширення коронавірусної хвороби COVID-19 у районі інформувала присутніх  в.о. директора Іршавської районної філії Державної установи «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Алла Гринюк.

Станом на сьогодні всього зареєстровано 885 випадків  захворювання  на COVID -19, із них 14 дітей до 14 років, (19 дітей віком до 17 років). З початку першого зареєстрованого випадку захворювання на COVID -19 в Іршавському районі є 74 випадки захворювання серед медичних працівників. Одужало 586 осіб, летальних випадків – 21. Продовжує хворіти 278 осіб.

Проводиться щоденний моніторинг за станом здоров'я осіб з підозрою на коронавірусну  інфекцію, від яких направляється біологічний  матеріал для дослідження методом ПЛР.

Всього в Іршавському  районі проведено заключну дезінфекцію у 188 домашніх вогнищах та організованих закладах. Загалом оброблена площа становить 26 205 м².

Проводиться інструктаж та надаються Пам'ятки з догляду за пацієнтами, у яких виявлено коронавірусну інфекцію  COVID -19 в домашніх умовах та проведення поточної дезінфекції в осередках коронавірусної інфекції особам по місцю проживання,  якщо хворі знаходяться на самоізоляції.

За 14 днів в районі зареєстровано 143 нових випадків COVID -19 при базовому рівні (для «помаранчевої» зони) захворюваності на  COVID -19 від 80 до 160 нових випадків на 100 тис. населення. Враховуючи зміни, що внесені до постанов КМУ «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки визначає межі від 80 до 160, тобто 143 випадки за останні два тижні входять до визначення «помаранчевої» зони.

Заслухавши інформацію Алли Іванівни комісія вирішила заборонити на всіх адміністративно-територіальних одиницях:

перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

роботу після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

            здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, у міському, приміському, міжміському, внутрішньо обласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Об’єднаним територіальним громадам, сільським радам району, керівникам підприємств, установ, організацій всіх рівнів:

  1. Забезпечити здійснення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів:

обмеження функціонування закладів (приміщень), які використовуються (здаються в оренду) для проведення масових (розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів;

обмеження проведення богослужінь у приміщеннях храмів, молитовних будинках, інших культових спорудах (богослужіння проводити тільки на відкритому повітрі з дотриманням усіх протиепідемічних вимог);

обмеження діяльності з надання послуг громадського харчування, крім випадків приймання відвідувачів із забезпеченням наповненості не більш як на 50 відсотків посадкових місць у приміщенні закладу;

запровадження графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг.

з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, позмінну роботу працівників, а за технічної можливості - також роботу в режимі реального часу через Інтернет із збереженням заробітної плати, дистанційну (надомну) роботу.

Іршавському районному відділенню поліції Хустського відділу поліції Головного управління національної поліції у Закарпатській області, Іршавському районному відділу Головного управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області, спільно з органами місцевого самоврядування:

-посилити контроль за виконанням протиепідемічних обмежувальних заходів, передбачених для визначених рівнів епідемічної небезпеки, особливо, які стосуються дотримання правил пасажирських перевезень у громадському транспорті, роботи суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування, тощо, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641.

-забезпечити контроль за дотриманням:

маскового режиму, соціальної дистанції громадянами;

особами, які потребують самоізоляції, взятих зобов’язань щодо постійного перебування у визначеному ними місці самоізоляції, утримування від контакту з іншими особами,  в тому числі з використанням електронного сервісу „Вдома” Єдиного державного веб-порталу.

Контроль за виконанням цього рішення у межах компетенції покласти на Іршавський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області, Іршавський відділ поліції  Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, органи місцевого самоврядування.

Про забезпечення пожежної та техногенної безпеки в осінньо-зимовий період 2020-2021 років доповідав начальник Іршавського РВ У ДСНС України у Закарпатській області Іван Мошкола.

Іван Омелянович повідомив, що з настанням осінньо-зимового періоду, відмічається збільшення кількості пожеж. Основними факторами їх виникнення пожеж в цей період є:

  1. Значне перевантаження електричних мереж по причині масового одночасного підключення електронагрівальних приладів, в тому числі нестандартних. Це призводить до перегрівання та короткого замикання  електропроводів;
  2. Масове використання для обігрівання приміщень газових плит, духовок та іншого газового обладнання непризначеного для цих цілей. Крім цього часто допускається експлуатація несправного газового обігрівального обладнання.
  3. В більшості житлових будинків, на підприємствах, в установах, організаціях та закладах ремонти опалювальних печей і димоходів не проводяться або проводяться несвоєчасно і неякісно. Залишається поширеним використання саморобних металічних печей на твердому паливі.
  4. Під час зимового періоду для відігрівання труб використовується відкритий вогонь (паяльні лампи, факели і т.п.), що категорично заборонено  протипожежними нормами.   

Слід відмітити, що тільки протягом 2019  року на території Іршавського району було зареєстровано 27 випадків порушення правил користування електроустановками та 17 випадків порушення правил користування опалювальними печами внаслідок чого виникали пожежі. Економічні втрати від яких склали  понад 1 млн.  гривень. В зв’язку з погіршенням погодних та дорожніх умов, пожежні підрозділи не можуть своєчасно прибути до місця виклику, що робить можливим швидке розповсюдження вогню, внаслідок чого існує ймовірність загибелі та травмування людей на пожежах. Як показує аналіз пожеж за попередні роки існує загроза їх перекидання на виробничі, складські та житлові будівлі, автотранспортні засоби та інші об’єкти.

Враховуючи інформацію доповідача з порядку денного та обговорення, вирішили рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій району:

  • перевірити протипожежний стан будівель і споруд, усунути недоліки, що створюють загрозу виникнення пожежі.
  • провести відповідні інструктажі з підлеглими по дотриманню правил пожежної безпеки у осінньо-зимовий період;
  • провести поточні ремонти та ревізію електромереж і систем  блискавкозахисту, виробничого та іншого обладнання в підпорядкованих установах;
  • забезпечити наявність інвентарю для прибирання снігу та протиожеледної суміші;

Органам місцевого самоврядування:

  • виготовити та встановити у місцях з масовим перебуванням людей (сільські ради, клуби і т.д.), біля автомобільних та залізничних доріг стенди та панно з попереджувальними написами на протипожежну тематику;
  • силами позаштатних інспекторів по навчанню населення правилам пожежної безпеки провести відповідну роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки у осінньо-зимовий період.

Про стан виконання заходів із покращення стану протипожежного водопостачання в населених пунктах Іршавського району розповідав начальник ДПРЧ-5 УДСНС Василь Данканич.

Василь Васильович каже, що проаналізувавши стан протипожежного водопостачання в Іршавському районі встановлено, що у населених пунктах склалась вкрай хвилююча ситуація з протипожежним водопостачанням і у разі виникнення пожежі на території населених пунктів, пожежні підрозділи будуть займатись підвозом води з далеких відстаней, що значною мірою вплине на швидкість та якість ліквідації пожеж.

В якості джерел протипожежного водопостачання можуть використовуватися природні і штучні водойми, а також внутрішній і зовнішній водопроводи. При наявності на території об'єкта або поблизу нього природних або штучних вододжерел (річки, озера, басейни, градирні тощо) до них повинні бути влаштовані під'їзди з майданчиками (пірсами) з твердим покриттям розмірами не менше 12 х 12 м, для установки пожежних автомобілів і забору води будь-якої пори року. Підтримка в постійній готовності штучних водойм, під'їздів до вододжерел та водозабірних пристроїв в населених пунктах покладається на органи місцевого самоврядування.

Після обговорення даного питання вирішили рекомендувати органам місцевого самоврядування, на території яких знаходяться джерела протипожежного водопостачання:

  • звернутися до керівників підприємств на чиїх об’єктах (територіях) розміщені пожежні водоймища щодо необхідності встановлення показників місць їх розташування, об’єму води та проведення розчистки території для під’їзду пожежної техніки у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
  • розглянути питання щодо встановлення пожежних пірсів в населених пунктах, де протікають річки Іршавка, Боржава, Ільничка.

Головам органів місцевого самоварядування:

  • надати план-схеми розміщення пожежних водоймів, які можуть використовуватись для цілей пожежогасіння;
  • в населених пунктах, де відсутні пожежні водоймища, встановити ємкості з водою та вказати їх розміщення, обладнати місця для забору води пожежними автомобілями.

Контроль за виконанням рішень покласти на начальника ДПРЧ-5 Управління ДСНС України у Закарпатській області Данканича В.В.

На завершення засідання розглянули звернення громадян  щодо виділення одноразової допомоги на ліквідацію наслідків пожежі житлового будинку.

 Розглянувши заяви громадян, які звернулася з проханням  надання  грошової  допомоги,  зважаючи  на  недостатні  матеріально-побутові  умови,  відповідно  до  пункту 13  частини 4 статті  42  Закону України «Про місцеве  самоврядування в Україні», розглянувши матеріали, комісія вирішила виділити згідно програми «Турбота» матеріальну допомогу для відновлення житлового будинку, пошкодженого пожежею двом громадянам Іршавщини.

 

Остання зміна сторінки: 29-10-2020 15:03