ПрАТ «Закарпаттяобленерго» попереджає про небезпеку ураження електричним струмом в зонах об’єктів енергетики

Сьогодні частішають випадки ураження як дорослих, так і дітей електричним струмом. Таке відбувається через недбалість людей і недостатність усвідомлення небезпеки від ураження електричним струмом. Пам'ятайте,  електрична напруга невидима для зору та сприйняття людиною, а отже небезпека не усвідомлюється до моменту ураження. Будьте дуже уважні, коли перебуваєте поблизу енергетичних об’єктів.

В нашій державі існують Правила охорони електричних мереж, якими крім іншого, визначено умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Правилами визначено охоронні зони електричних мереж, перебування в яких становить потенційну загрозу для життєдіяльності людини. Тобто, наближення на визначену відстань до енергетичних об’єктів, або проведення в цих зонах будь-яких робіт або заходів, небезпечно для життя:

 

Напруга  повітряних ліній електропередачі, кВ

Охоронна зона,  в метрах

 до 1 кВ

2 м

 до 20 кВ

10 м

      35 кВ

15 м

     110 кВ

20 м

     150,220 кВ

25 м

     330,400,500 кВ

30 м

     750 кВ

40 м

 

 Напруга повітряних ліній електропередачі, кВ	Охоронна зона, в метрах<br />
 до 1 кВ	2 м<br />
 до 20 кВ	10 м<br />
   35 кВ	15 м<br />
   110 кВ	20 м<br />
   150,220 кВ	25 м<br />
   330,400,500 кВ	30 м<br />
   750 кВ	40 м</p>
<p>

Для  запобігання  нещасним  випадкам  дотримуйтесь  таких  правил:

 

< >Не заходьте  на територію і в приміщення обєктів електричних мереж.Не відкривайте двері огороджень електроустановок і не проникайте за огорожі і барєри.Не піднімайтесь на опори ліній електропередачі, обладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів.Не запускайте поряд з лініями електропередачі спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв, не кидайте на проводи будь-які сторонні предмети.Не рибальте поблизу ліній електропередачі.Не розпалюйте під лініями електропередачі вогнища, не складайте дрова, солому і інші легкозаймисті речі.Не наближайтесь до обірваного проводу на відстань ближче ніж 8 метрів. Не торкайтесь обірваних проводів.Під час грози, якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте наближення до обєктів електричних мереж.Дотримуйтеся вимог попереджувальних знаків і плакатів, якими позначені місця небезпеки від ураження електричним струмом, заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.

 Не нехтуйте цими правилами! 

Прості речі рятують життя. Бережіть себе!

У разі, якщо ви помітили будь-які порушення із зазначених вище: обірвані або провислі проводи ліній електропередачі, відкриті двері або люки електроустановок, пошкоджені опори, негайно повідомте на гарячу лінію ПрАТ«Закарпаттяобленерго»:    0-800-501-620 (безкоштовно для стаціонарних і мобільних телефонів) з будь -якого  регіону області.

 Бажаємо Вам лише гарних подій у житті!

 

ПрАТ«Закарпаттяобленерго»

Остання зміна сторінки: 05-04-2019 11:27