Посадовці оглянули наслідки негоди в районі

8 липня, голова райдержадміністрації Олександр Горін спільно із першим заступником голови РДА Іваном Семаком та заступником голови РДА Іваном Мошколою здійснили виїзд на територію Великораковецької сільської ради, щоб особисто оглянути хід робіт з ліквідації наслідків буревію та градобою. Утворення грозових дощів з градом та буревіями передбачити практично неможливо, оскільки стихія, як правило, носить локальний характер і по фронту займає вузьку смугу. Внаслідок таких природніх стихій, що пронеслись 7 липня по території нашого району, завдано значних збитків мешканцям населених пунктів, відбулося  падіння дерев, що призвело до перекриття руху на автодорогах, пошкоджено дахи на житлових будинках та об’єктах соціальної сфери. Під  впливом негоди на лінії електропостачання спрацювала автоматика, відключились дві лінії 10 квт., було знеструмлено шість населених пунктів (Лисичово, Суха, Ільниця, Дубрівка, В.Розтока, В.Раковець). Роботи з ліквідації наслідків негоди не припинялись ні на хвилину. Силами ДПРЧ-5 УДСНС України у Закарпатській області було звільнено від повалених дерев проїжджі частини доріг та деякі території приватного сектору, а працівниками Іршавський РЕМ у всіх населених пунктах району було відновлено електропостачання.

Керівник району разом із своїми заступниками, начальником  Іршавського РВ Управління ДСНС України у Закарпатській області Іваном Мошколою, начальником відділу освіти райдержадміністрації Єлизаветою Яцканич, Великораковецьким сільським головою Андрієм Худа оглянули найбільш постраждалі дворогсподарства, поспілкувались з жителями села та працівниками соціальної сфери щодо надання практичної допомоги з питань відшкодування завданих збитків. Для встановлення розмірів завданих збитків працює комісія органу місцевого самоврядування, складаються акти обстеження та визначаються першочергові роботи щодо відновлення житлових будинків. Особлива увага приділяється людям похилого віку та малозабезпеченим громадянам. Деякі мешканці села розпочали відновлювати покрівлі своїх осель власними силами.

За результатами комісійного обстеження в с. В. Раковець, градом пошкоджено покриття дахів на понад 240 житлових будинках, пошкоджено дах на будівлі кухні  ДНЗ-1, потоком води знесло гравійне покриття на вулицях Б.Хмельницького - 4.5 тис. кв.м., Дорошенка - 5.0 тис. кв. м., Січових Стрільці - 3.4 тис. кв. м., Святого Володимира - 2.5 тис. кв.м. Також у с. Вільхівка, по вул. Миру зірвало покриття даху житлового будинку; У с. Осій, зруйновано дорожне покриття на трьох вулицях, а саме: Дубницька  - 2.0 км., Суворова  - 2.5 км., Українська - 1.2 км.; У районі від буревію в деяких місцях знищено насадження кукурудзи, картоплі, огородини та майбутній урожай винограду і плодових дерев. Комісією встановлюється розмір нанесених збитків. Відділом цивільного захисту райдержадміністрації ведеться контроль за ситуацією щодо  проведення робіт з ліквідації наслідків стихії/

За дорученням голови облдержадміністрації Ігоря Бондаренка, в другій половині дня, Іршавський район відвідав начальник управління цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Буришин. Він спільно з головою райдержадміністрації Олександром Горіним та провідним спеціалістом відділу з  питань цивільного захисту райдержадміністрації Юрієм Химинцем здійснили повторну поїздку в с. Великий Раковець з  метою оцінки ситуації для безпосередньої  доповіді керівнику облдержадміністрації про масштаби і наслідки стихійного лиха, види та обсяги  надання необхідної допомоги постраждалому населенню. 

Остання зміна сторінки: 10-07-2019 09:14