До уваги жителів району!

     Буквально днями, на початку тижня нас шокувала звістка про те, що у студента медичного факультету Ужгородського національного університету діагностовано захворювання дифтерією. Ця недуга, маскуючись під звичайну ангіну, є одним з самих висококонтагіозних інфекційних захворювань. І воно підтвердилось тим, що, обстеживши студентів, які контактували з даним хворим, виявлено, що вони являються також носіями збудника дифтерії.

    Основні симптоми: біль в горлі, лихоманка, набряк слизової ротоглотки, осиплість глосу, наліт сірого кольору на мигдаликах, збільшення шийних та підщелепних лімфовузлів. Зазвичай ця хвороба  може ускладнюватисьінфекційно-токсичним шоком, токсичним нефрозом, недостатністю наднирників. Також можливіураження з боку нервової системи (полирадикулоневропатия, неврити), серцево-судинної системи(міокардит), ураження дихальної системи (пневмонія). Лікування дуже складне, так як не піддається традиційно звичайному лікуванні, та у важких випадках потребує введення протидифтерійної сироватки. Але  найкраще -  це попередити захворювання шляхом вакцинації.

    На жаль в попередні роки були проблеми з вакцинацією проти дифтерії : перебої з постачанням вакцини, недовіра населення до якості вакцини, що привело да масової відмови від вакцинації і, відповідно, населення лишилось беззахисним від інфекційних захворювань, які можуть викликати епідемічні спалахи ( як приклад - Кір).

     Вакцинація проти дифтерії планово проводиться в 2-х, 4-х та 6-ти місячному віці, вакциною АКДП (анатоксин коклюшно - дифтерійно – правцевий ). В подальшому вакцинація проводиться в 18 місяців, 6 та 16 років АДП (анатоксин дифтерійно – правцевий ) та АДП-м (анатоксин дифтерійно - правцевий зі зменшеним вмістом антигену). Дорослі мають вакцинуватись кожні 10 років, та ця вакцина не дає пожиттєвого стовідсоткового імунітету.

     Інформуємо, що наразі медичні заклади Комунального некомерційного підприємства «Іршавський центр первинної медичної допомоги» мають в достатній кількості вищеназвані імунобіологічні препарати для проведення вакцинації : АКДП - 3 140доз (це для дітей), АДП-м – 4 690 доз (це для дорослих і дітей старше 7 років). Вам, шановні читачі, залишається тільки звернутись до сімейного лікаря з медичною документацією (карточкою), та , при необхідності дати згоду та вакцинуватись. Якщо ж хтось по тим чи іншим причинам не вакцинувався – лікар складе індивідуальний план вакцинації.

Стан вакцинації на сьогодні від дифтерії: діти – 69,9%, дорослі – 49,0% від плану. Наголошую – 90 відсотків не щеплених дітей – це діти батьків-відмовників, в основному по релігійним переконанням.

І ще велике прохання, не відмовляйтесь від вакцинації. Історією доказано, що з епідеміями та пандеміями інфекційних захворювань можна ефективно боротися. Треба тільки знати як та захотіти.  

 

Заступник головного лікаря КНП «ІЦПМД»                     Степан Сукович

 

Остання зміна сторінки: 24-10-2019 07:46