До 30-ти річчя Конвенції ООН про права дитини

      20 листопада 2019 року  в світі відзначається 30-а річниця Конвенції ООН про права дитини, яка була прийнята резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року та  визначила основні життєві потреби дитини. Проблема дитинства є головною проблемою в усьому світі, бо діти – наше майбутнє.

    Що ж нового несла собою Конвенція ООН про права дитини?

   Перш за все ту думку, що діти – це не маленькі дорослі із маленькими правами, а що вони повноправні члени суспільства, які мають, окрім багатьох прав дорослих і свої особливі права – права на гру, на сімейне виховання, на спілкування з однолітками.

   В Конвенції втілювалася той прогресивний погляд, що дитинство – це не підготовка до дорослого життя, а важливий і самоцінний етап життя людини.

  За 30 років від часу підписання Конвенції ООН про права дитини багато змінилося, виросло ціле покоління дітей. З одного боку, становище дітей в Україні помітно поліпшилося: прийнято нові закони, вдосконалено виплати при народженні та усиновленні дитини, створено нові форми влаштування дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

  З другого боку, залишається безліч невирішених проблем, таких як подолання бідності серед дітей та сімей з дітьми, Попри розвиток сімейних форм влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування, багато з них усе ще не мають можливості жити в сім’ї. Натомість згідно Конвенції ООН про права дитини, кожна дитина незалежно від стану здоров’я, національності, статі, соціального статусу мусить мати можливість зростати в сім’ї, отримувати адекватну освіту, не зазнавати дискримінації й брати участь у житті громади. І те, як почуваються наші діти, залежить не тільки від політики та заходів влади, а й від дій та ставлення оточуючих.

   Працівники  служби у справах дітей, професійним кредом яких є захист інтересів дітей, розраховують на підтримку кожного пересічного громадянинина у здійсненні конкретних заходів для дітей.              

  Впевнені, що об’єднавши спільні зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Закликаємо всіх щодня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, обєднати зусилля заради їх майбутнього.

 

 

 

Остання зміна сторінки: 20-11-2019 14:28