Засідав оперативний штаб з питань запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району

23 березня під головування начальника штабу, в.п. голови Іршавської РДА Івана Мошколи  проведено засідання оперативного штабу з питань запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 на території Іршавського району.

«Головне завдання – не допустити занесенню і поширенню коронавірусної інфекції на території нашого району. Запобігти всіляким панічним наслідкам. Сьогодні ми повинні напрацювати алгоритм дій та прийняти рішення, якими будемо надалі керуватися в нашій спільній роботі», – наголосив на початку засідання Іван Іванович.
Директор комунального некомерційного підприємства Іршавська районна лікарня Сергій Караслай повідомив, що КНП «Іршавська районна лікарня» щоденно здійснює узагальнення та інформування департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації заходів виконання постанови КМУ від 11 березня 2020р  № 211 у регіонах України: кількість звернень за екстреною медичною допомогою з ознаками  ГРЗ, з них підозр на  COVID-19, кількість госпіталізованих з ГРЗ, кількість вільних місць у інфекційному відділенні та проведених швидких тестів. Передбачається розгорнути шпиталь на базі інфекційного відділення КНП «Іршавська районна лікарня» кількістю 30 ліжок та на базі ЛОР-відділення КНП «Іршавська районна лікарня»   - 20 ліжок. У разі більшого збільшення кількості осіб, що потребуватимуть допомоги, пацієнтів із соматичними захворюваннями планується розмістити у приміщеннях колишніх дільничних лікарень сіл Довге, Білки, Кушниця, Ільниця по 10 ліжок у кожній. Станом на 9 год. 23.03.2020 р. пацієнтів з підозрою на COVID-19 у районі немає. У інфекційному відділенні на стаціонарному лікуванні знаходиться 14 чоловік, з них 6  - хворі на ГРВІ, проведено один тест на інфікування коронавірусом – результат від’ємний.

Крім того, під час засідання присутні інформували, що для тимчасового розміщення медичних працівників власник готелю «Іршава» надав можливість тимчасового розміщення медичних працівників у приміщенні готелю  - 5 номерів (2-3 місних).

Продовжуються карантинні обмеження у всіх амбулаторіях району. Проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота. Сімейні лікарі консультують жителів району у телефонному режимі, дають поради як поводитися вдома протягом 14 днів. В амбулаторіях введено карантин, пацієнти обслуговуються тільки по невідкладних станах. Ведеться щоденний моніторинг про: кількість осіб, які повідомили сімейного лікаря про повернення із-за кордону, кількість осіб, які перебувають в самоізоляції, з них мають ознаки ГРВІ, кількість осіб, що проживають із самоізольованими особами із ознаками ГРВІ у дворогосподарствах району.

Підрозділом ДПРЧ-5 УДСНС України у Закарпатській області щоденно з 10-11 год та з 16-17 год, через гучномовці службового автомобіля, здійснюється звернення до мешканців м.Іршава залишатися вдома і без потреби не виходити на вулицю. За зверненням Іршавської міської ради, працівниками підрозділу ДПРЧ-5 УДСНС України в Закарпатській області проводиться робота з дезінфекції місць загального користування. Також здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення.

Поліцейські Іршавського відділення Хустського відділу поліції продовжують стежити за дотриманням обмежень у зв’язку з карантином. Станом на ранок 23.03.2020 у районі зафіксовано одне порушення. Складено протокол за ст.44-3 (Порушення правил щодо карантину людей). Територією району будуть курсувати автомобілі патрульної поліції та через гучномовці попереджати про заходи карантину в умовах пандемії коронавірусу.

В результаті обговорення, комісія вирішила:

  • директору КНП «Іршавська районна лікарня», головам Довжанської,  Кушницької,  Білківської,  Ільницької сільських рад: привести у стан готовності приміщення колишніх дільничних лікарень сіл Довге, Білки, Кушниця, Ільниця для розміщення, у разі потреби, соматичних хворих пацієнтів стаціонару КНП «Іршавська районна лікарня».
  • директору КНП «Іршавська районна лікарня»: сформувати списки працівників, яким потрібен підвіз з урахуванням маршрутів: Довге– Іршава, Ч.Потік-Брід-Іршава, Арданово- Мідяниця-Хмільник-Сільце, Загаття-Іршава.
  •  начальнику відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, інфраструктури і цивільного захисту державної адміністрації: забезпечити укладання договорів з перевізниками для підвозу медичних працівників згідно наданих КНП «Іршавська районна лікарня» списків з урахуванням маршрутів: Довге– Іршава, Ч.Потік-Брід-Іршава, Арданово- Мідяниця-Хмільник-Сільце, Загаття-Іршава.
  • рекомендувати ОТГ та сільським радам району: винести на розгляд своїх сесій питання делегування коштів до районного бюджету для здійснення заходів із запобігання занесенню і поширенню COVID-19 на території району та придбання обладнання, апаратури для КНП "Іршавська районна лікарня".

 

Остання зміна сторінки: 24-03-2020 15:18