Відбулися громадські слухання з питань реорганізації Кушницького та Загатського МНВК

    6 вересня у великому залі засідань Іршавської РДА відбулися громадські слухання за участі Громадської ради при районній державній адміністрації щодо врахування громадських інтересів у проектах рішень районної ради :

- «Про реорганізацію Загатського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Іршавської районної ради Закарпатської області шляхом приєднання до Загатської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області".

 - «Про реорганізацію Кушницького міжшкільного навчально-виробничого комбінату Іршавської районної ради Закарпатської області шляхом приєднання до Кушницької загальноосвітньої школи I- ІІІ  ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області".    

На громадські слухання з’явились понад чотири десятки людей. Серед них: голова Іршавської РДА Олександр Горін, заступник голови РДА Іван Мошкола, керівник апарату Іршавської РДА Олег Козенюк, голова районної ради Віктор Симканинець, начальник відділу освіти Іршавської РДА Єлизавета Яцканич, директор Загатського МНВК Наталія Хряпіна, директор Кушницького МНВК Іван Батрин, директор Білківського МНВК Михайло Гереші, члени Громадської ради при Іршавській райдержадміністрації, депутати районної ради, працівники райдержадміністрації та районної ради, громадськість.

Головуючим обрали голову Громадської ради при Іршавській райдержадміністрації Володимира Горзова, а секретарем – Оксану Сідор.

Голова Громадської ради при Іршавській райдержадміністрації Володимир Горзов повідомив, що дані громадські слухання проводяться відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 та розпорядження голови Іршавської РДА  від 21.08.2019 №246 «Про проведення громадських слухань».

Крім того, Володимир Олександрович зазначив, що інформаційне повідомлення про проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проектах рішень районної ради опубліковано на офіційному веб-сайті РДА 21.08.2019 року, а також у районній газеті «Нове життя» 24.08.2019 р. Проекти рішень даних програм та розпорядження голови РДА оприлюднено у рубриці «Нормативна база» 21.08.2019р. на офіційному веб-сайті РДА.

Найперше присутні заслухали інформацію начальника відділу освіти Іршавської РДА Єлизавети Яцканич, яка повідомила, що на балансі відділу освіти знаходяться три міжшкільні навчально-виробничі комбінати – у Загатті, Білках та Кушниці. Власником комбінатів є Іршавська районна рада.  У двох освітніх закладах, зокрема у Загатському та Кушницькому комбінатах відсутні ліцензії на професійну підготовку та здійснюється тільки допрофесійна підготовка.

«У 2018-2019 навчальному році продовжували навчання в міжшкільних навчально-виробничих комбінатах тільки учні 11 класів. У 2019-2020 навчальному році згідно тарифікаційних списків закладів загальної середньої освіти ні в одному з 10-х класів не обраний технологічний профіль. Це свідчить про те, що учні 10-х класів не будуть навчатися у МНВК. Здобувачі освіти повністю відсутні у цих закладах» - сказала начальник освіти Іршавської РДА.

 Під час обговорення питання, як повинні функціонувати Загатський МНВК та Кушницький МНВК, активно виступали директор Кушницького МНВК Іван Батрин та директор Загатського МНВК Наталія Хряпіна.

Директор Загатського МНВК Наталія Хряпіна наголосила, що здобувач освіти має право здобувати її, а вчителі повинні допомогти дитині у здобутті профосвіти, тим більше, що підприємства району пропонують роботу випускникам МНВК, та й з батьками ніхто не проводив роботу з цього питання.

Директор Кушницького МНВК Іван Батрин зазначив, що процес реорганізації МНВК є не одного дня. Він запропонував дати дітям можливість вчитися, а процес реорганізації необхідно провести у встановленому законом порядку.

Загалом, виступило чимало його учасників,  серед яких: голова Іршавської РДА Олександр Горін, голова районної ради Віктор Симканинець, голова районного товариства інвалідів Михайло Ісак, член Громадської Ради при Іршавській РДА Василь Коцан, настоятель православного Петро-Павлівського храму м. Іршава о. Василій (Ігнат),  директор Броньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ  ступенів  Іван Ньорба, начальник КП «Тепло Місто» Ольга Чедрик, головний спеціаліст відділу освіти Іршавської РДА Андрій Андрішко.

Також під час громадських слухань голова Іршавської РДА Олександр Горін поінформував присутніх про стан надходжень до бюджету району на 2019 рік.

Таким чином, у ході проведення громадських до органу виконавчої влади надійшли такі пропозиції:

  • до моменту закінчення реорганізації Кушницького та Загатського МНВК допустити дітей до навчання.
  • розглянути можливість не проводити реорганізацію Кушницького та Загатського МНВК, а продовжити їх функціонування.
  • вирішити питання щодо збереження майна МНВК після реорганізації.

Підсумовуючи засідання громадських слухань, головуючий зазначив, що Звіт про проведення громадських слухань разом з проектами рішень ,,Про реорганізацію Загатського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Іршавської районної ради Закарпатської області шляхом приєднання до Загатської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області” та ,,Про реорганізацію Кушницького міжшкільного навчально-виробничого комбінату Іршавської районної ради Закарпатської області шляхом приєднання до Кушницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області” будуть направлені до районної ради для прийняття рішення.

 

Остання зміна сторінки: 09-09-2019 15:34