СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ІРШАВЩИНИ В ЦИФРАХ

      Аграрний сектор економіки нашого району займає вагоме місце в сільськогосподарському виробництві області та економіці району. Його розвиток має об’єктивний вплив на розвиток інших галузей та зайнятість населення. Особливістю його є те, що майже вся валова продукції сільського господарства в нашому районі виробляється в господарствах населення, не зважаючи на значну кількість зареєстрованих юридичних осіб з основними видами сільськогосподарської діяльності.

      В галузевій структурі валової продукції сільського господарства більше двох третин припадає на продукцію рослинництва і значно меншою є питома вага тваринництва.

      Протягом восьми місяців поточного року із числа офіційно зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб майже 10 відсотків припадало на сільськогосподарські підприємства, зокрема на фермерські господарства – 7,9 відсотка.

                  Із 77 зареєстрованих фермерських господарств  менше чверті здійснюють виробничу діяльність. Решта – бездіє.      

         Слід відмітити, що основна маса виробництва як рослинницької,  так і тваринницької продукції, зосереджена в господарствах населення кількість яких на початок 2019 року становила більше 27 тис.одиниць, а частка сільськогосподарських підприємств в загальнорайонному виробництві сільськогосподарської продукції всіма категоріями виробників складає лише 0,1 відсотка.

 Протягом січня-серпня 2019 року всіма категоріями господарств району було вироблено 4777 т м’яса (реалізація худоби та птиці на забій у живій вазі), що на рівні показника відповідного періоду попереднього року. Виробництво молока становило 25262т, що менше, ніж за 8 місяців 2018 року на 2,6%, яєць – 26999,6тис. штук, що на 3,7% більше ніж у січні-серпні попереднього року.

За розрахунками  станом на 1 вересня 2019р. чисельність поголів’я худоби та птиці у господарствах усіх категорій району характеризується даними:

 

Всі категорії господарств,  голів

у % до

1 вересня

2018р.

 

 

 

 

Велика рогата худоба

17131

102,5

 

    у т.ч. корови

10622

97,4

 

Свині

45782

103,0

 

Птиця (тис. голів)

541,4

102,8

 

      Поголів’я худоби та птиці в господарствах усіх категорій впродовж останніх років не мало сталої динаміки. В сільськогосподарських підприємствах, як і в господарствах населення, поголів’я скорочується через високу собівартість та ціни на корми і низькі закупівельні ціни на м'ясо та молоко.

          Ситуація в сільськогосподарському виробництві на даний час в районі склалася непроста. Скорочується поголів’я худоби, погодні негаразди цього року (паводок, посушливий початок осені), мали негативний вплив на урожайність основних видів рослинницької продукції. Але не зважаючи на суворі примхи погоди та складні економічні умови сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства продовжують вирощування рослинницької   

     Тому хочу відмітити найбільш активну діяльність фермерських господарств «Відраш», «Лан», «Дубники»,  «Глибокий», «Дешко», «Осінь»  товариств з обмеженою відповідальністю «Мілкор», «Виноградар», «Верховина», «Україна», які не зважаючи на суворі примхи погоди та складні економічні умови продовжують вирощування рослинницької та тваринницької продукції і подякувати зайнятим в них працівникам за добру, але таку нелегку роботу та якісне і своєчасне подання звітності за неї.

        

                                                                           Віра Сироваткіна

                                                                      начальник відділу статистики  

                                                                      в Іршавському районі

Остання зміна сторінки: 19-09-2019 11:04