«Робота закладів культури з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення»

       18 жовтня 2019 року в Іршавському РБК було проведено районний семінар клубних працівників.
      Відкрила семінар начальник відділу культури і туризму Іршавської РДА –Олена Ісак. «У січні 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року. Даний документ дозволяє закладам культури більш активно працювати з людьми похилого віку, незалежно від стану їх здоров’я та спроможності самостійно вирішувати складні життєві обставини.  А показовий захід «Свято мудрості, добра та досвіду» сприяє ініціативі обміну досвідом і знаннями між поколіннями розширення можливостей для передавання накопиченого досвіду людьми похилого віку»-сказала Олена Василівна.
      Заступник начальника Іршавського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) пенсійного фонду Віра Мейсарош виступила з доповіддю «Робота управління пенсійного фонду по наданню послуг людям  передпенсійного віку та пенсійного віку.
    Начальник сектору превенції Іршавського відділення поліції Хустського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області Василь Волошиновський розкрив питання «Запобігання та протидія домашньому  насильству, дискримінація стосовно громадян похилого віку.
Головний спеціаліст сектору молоді та спорту Іршавської  райдержадміністрації Ірина Мигович доповіла про «Сприяння  фізичній активності людей різних вікових груп населення, як умови здорового  та активного довголіття.»
«Профілактика захворювань та надання геріатричної допомоги, формування навичок збереження здоров’я, як фізичного так психічного догляду за хворими»-тема доповіді районного терапевта Іршавської райлікарні  Тетяни Кузан.
    Також з презентацією «Проведення традиційних дозвіллєвих форм серед людей похилого віку в Довжанському територіальному центрі працівниками культури с.Довге» виступила керівник БК с.Довге- Олена Кукла.
      З методичними рекомендаціями по виконанню плану заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення виступила Любов Філеш - провідний методист районного будинку культури.
         Про найбільш ефективні форми та методи роботи з людьми похилого віку обмінялися досвідом: Ганна Котубей -завідувач клубом с.Климовиця, Наталія Горзов- директор БК с.Білки, Марія Сак -директор БК с.Сільце.
     Друга частина семінару була присвячена проведенню показового заходу «Свято мудрості, добра та досвіду», зустріч з громадянами похилого віку для передавання накопиченого досвіду молодому поколінню.
 Запрошені ветерани праці різних професій з більш як 40-річним досвідом: Ігор Євгенович Берегі (лікар), Людмила Іванівна Митровці(вчитель), Василь Васильович Філеш (художник, поет), Надія Іванівна Гудь (митець, заслужений працівник культури України) ділилися досвідом з молодим поколінням, учнями шкіл міста та працівниками закладів культури.
Ведуча, ветеран праці, педагог-Наталія Трикур розповіла про життєвий та творчий шлях, накопичений впродовж років досвід, з мультимедійною презентацією світлин ветеранів. Учні та гості свята цікавилися  мотивацією до навчання, вибором професії, досягненням високих результатів у трудовій діяльності.
         Ветеранів вітали учні, вихованці- теперішні вчителі Наталія Чепак-Овсак, Іванна Овсак-Артиш, колеги-Тетяна Кузан, рідні-Василь Філеш(мол.), народний фольклорний колектив «Іршава», учениця образотворчого відділу Іршавської ДШМ-Ірина Ковальчук, глядачі та друзі.
 

Відділ культури і туризму Іршавської РДА

Остання зміна сторінки: 21-10-2019 15:36