Проведено позачергове засідання районного штабу з питань запобігання та оперативного реагування на надзвичайні ситуації і пожежі

       22 травня, під головуванням  в.о. голови райдержадміністрації, першого заступника голови, керівника штабу Івана Семака проведено позачергове засідання районного штабу з питань запобігання та оперативного реагування на надзвичайні ситуації і пожежі.

     На порядку денному обговорено ситуацію, яка склалась в Іршавському районі у зв’язку з інтенсивними опадами у вигляді дощу та необхідність вжиття заходів спрямованих на запобігання виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру та ліквідації їх наслідків.

Щодо ситуації, яка склалася у районі з інформацією виступив Химинець Ю.Ю., який сказав, що внаслідок сильних опадів, що пройшли 21-22 травня 2019 року утворилась наступна ситуація:

         В с. Лисичово на потічку Яблінця пошкоджено мостовий перехід та зруйновано 120 м/п берегоукріплення, урочище «Заріка» зруйновано берегоукріплення 60 м.п. та мостовий перехід через річку Лисичанка, урочище «Гнила» частково пошкоджено міст. В с. Бронька на р. Красна зруйновано берегоукріплення 210 м/п., в с. Суха пошкоджено 230 м.п корінного берега річки. Біля с. Вільхівка паводковими водами підтоплено до 50 га. сільгоспугідь. Між населеними пунктами Іршава - Сільце р. Іршавка вийшла з берегів, підтоплено до 35 га сільгоспугідь, в с. Заріччя урочище «Відраж», «Морва» та «Легелив» підтоплено до 410 га сільгоспугідь. В с. Камянське паводковими водами підтоплено до 80 га. сільгоспугідь. В с. Ільниця потічок Яловий вийшов з берегів, пошкоджено корінний берег, тичасово немає автомобільного проїзду до вісім дворогосподарств. В с. Довге паводковими водами пошкоджено гравійне покриття вулиць Маркусів, Куруців, Зелена, та Ів. Франка, на р. «Свинка» біля ЗОШ І-ІІ ст. пошкоджено до 70 м.п берегоуккріплення, розмір збитків встановлює сільська комісія.

          Річка Боржава знаходиться в корінних берегах.

                   Всього постраждало - 7 населених пунктів.

Для ліквідації наслідків та надання допомоги готові:

- 4 автомобілі та 12 чол. Іршавського РВ УДСНС України, в Закарпатській обл. та фахівці Гірського пошуково-рятувального відділення м. Іршава АРЗ СП ДСНС України; - в сільських радах,аварійні бригади;

- фахівці Берегівського МУВГ завезли насосну станцію для відкачки води, надали Ільницькій та Вільхівській сільським радам мішки під сипучі матеріали; - Іршавська філія «Райавтодор» з матеріального резерву завезла 2 Камази (20 куб.) сипучих матеріалів.

         На забезпечення безпечного проїзду по дорогах районного і обласного значення, при необхідності, може бути задіяно 6 одиниць спецтехніки та 12 чол. Іршавської філії «Райавтодор».

        Заслухавши інформацію з урахуванням обговорення вирішили:

Інформацію взяти до уваги;

- Органам місцевого самоврядування, бути готовим до вжиття заходів щодо  забезпечення безпеки проживання громадян, для уникнення виникнення надзвичайних ситуацій.

- Іршавському РВ УДСНС України в Закарптській області спільно з Гірським пошуково-рятувальном відділенням м. Іршава, при необхідності, бути готовими до проведення робіт з відселення (евакуації) населення з підтоплених житлових будинків та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

- Іршавському відділенню Хустського відділу поліції ГУНП в Закарпатській   області, при необхідності, бути готовим до забезпечення громадьського порядку.

  Щодо необхідності вжиття заходів спрямованих на запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації можливих наслідків, виступив Турянин В.І. який зауважив, що з метою більш оперативного проведення робіт з ліквідації паводку необхідно виділити кошти на виконання першочергових робіт, відповідно до «Програми  попередження надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки  в Іршавському  районі на період 2016-2020 років».  

         Керівник Іршавської філії «Райавтодор» сказав, що підтримує пропозицію щодо виділення коштів для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. згідно актів виконаних робіт.

Заслухавши інформацію з урахуванням обговорення вирішили:

- Інформацію взяти до уваги.

- Начальнику фінасово-господарського відділу забезпечення райдержадміністрації Роман М.М., підготувати необхідні документи для виділення коштів з резервного фонду райдержадміністрації, згідно актів виконаних робіт.

Остання зміна сторінки: 24-05-2019 13:56