ПрАТ "Закарпаттяобленерго" вкотре попереджає про небезпеку ураження електричним струмом!

      Останнім часом сумна статистика ураження як дорослих, так і дітей електричним струмом поповнилась прикрими нещасними випадками зі смертельними наслідками.

     Загалом переважна більшість нещасних випадків смертельного травмування сторонніх осіб на електрообладнанні енергетичних компаній пов'язана із самовільним проникненням у розподільчі пристрої трансформаторних підстанцій та доторканням до струмовідвідних частин електроустановок: хтось робить це з метою крадіжок електрообладнання, а хтось зі спробою зробити ефектне «селфі». А все - через недбалість людей і недостатність усвідомлення небезпеки  ураження електричним струмом. Електрична напруга невидима для зору та сприйняття людиною, а отже небезпека не усвідомлюється до моменту ураження.В нашій державі існують Правила охорони електричних мереж, якими крім іншого, визначено умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Правилами визначено охоронні зони електричних мереж, перебування в яких становить потенційну загрозу для життєдіяльності людини. Тобто, наближення на визначену відстань до енергетичних об'єктів, або проведення в цих зонах будь-яких робіт або заходів, небезпечно для життя. Для запобігання нещасним випадкам дотримуйтесь таких правил:

• Не заходьте на територію і в приміщення

об'єктів електричних мереж.

• Не відкривайте двері огороджень електроустановок і не проникайте за огорожі і бар'єри.

• Не піднімайтесь на опори ліній електропередачі, обладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів.

• Не запускайте поряд з лініями електропередачі спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв, не кидайте на проводи будь-які сторонні предмети.

Не рибальте поблизу ліній електропередачі.

• Не розпалюйте під лініями електропередачі вогнища, не складайте дрова, солому і інші легкозаймисті речі.

• Не наближайтесь до обірваного проводу на відстань ближче ніж 8 метрів.

• Не торкайтесь обірваних проводів.

• Під час грози, якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте наближення до об'єктів електричних мереж.

• Дотримуйтеся вимог попереджувальних знаків і плакатів, якими позначені місця небезпеки від ураження електричним струмом, заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.

Не нехтуйте цими правилами! Прості речі рятують життя.

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до мешканців області: «Якщо Ви побачили як крадуть електрообладнання або ж сторонні особи заходять в приміщення підстанцій чи підіймаються на опори ліній електропередач, або провислі проводи ліній електропередачі, відкриті двері або люки електроустановок, повідомляйте ПрАТ «Закарпаттяобленерго» на гарячу лінію: 0-800-501-620 (безкоштовно для стаціонарних і мобільних телефонів) з будь-якого району області.

Бажаємо вам лише гарних подій у житті!

ПРАВИЛА ОХОРОНИ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ

п. 2. Для створення нормальних умов експлуатації електричних мереж, забезпечення їх збереження та дотримання вимог техніки безпеки здійснюються такі заходи:

 відводяться земельні ділянки;

 встановлюються охоронні зони;

 визначаються мінімально допустимі відстані;

 прокладаються просіки у лісових, садових, паркових та інших багаторічних насадженнях.

п.4. Підприємства, установи, організації та громадяни, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, де знаходяться об'єкти електричних мереж, зобов'язані вживати належних заходів до збереження зазначених об'єктів.

п.5. Охоронні зони електричних мереж встановлюються:  уздовж повітряних ліній електропередачі - у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань: (для повітряних ліній напругою)

2 метрів - до 1 кВ

10 метрів - до 20 кВ

15 метрів - 35 кВ

20 метрів - 110 кВ

25 метрів - 150, 220 кВ

30 метрів - 330, 400, 500, +(-)400 кВ

40 метрів - 750 кВ;

 уздовж переходів повітряних ліній електропередачі через водоймища (ріки, канали, озера та ін.) - у вигляді повітряного простору над поверхнею водоймища, обмеженого вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення для судноплавних водоймищ на відстань 100 метрів, для несудноплавних - на відстань, передбачену для встановлення охоронних зон уздовж повітряних ліній електропередачі, що проходять по суші;

 за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв - на відстані 3 метрів від огорожі або споруди;

 уздовж підземних кабельних ліній електропередачі - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстань 1 метра;

 уздовж підземних кабельних ліній електропередачі до 1 кВ, прокладених у містах під тротуарами, у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами від крайніх кабелів на відстань 0,6 метра у напрямку будинків і споруд та на відстань 1 метра у напрямку проїжджої частини вулиці;

 уздовж підводних кабельних ліній електропередачі - у вигляді водного простору від поверхні води до дна, обмеженого вертикальними площинами, віддаленими по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстань 100 метрів.

п.7. Уздовж повітряних ліній електропередачі і за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, що знаходяться у лісових та інших зелених масивах, прокладаються просіки.

п.8. Забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв виконувати будьякі дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:

 перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підмикання до електричних мереж;

 будувати житлові, громадські та дачні будинки;

 влаштовувати будь-які звалища;

 складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;

 розпалювати вогнища;

 розташовувати автозаправні станції або інші сховища пально-мастильних матеріалів;

 накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;

 саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;

 влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

 запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

 здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;

 виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі і ті, що спричиняють корозію, речовини, пально-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі);

 кидати якорі, проходити із закинутими якорями, ланцюгами, лотами, волокушами і тралами (в охоронних зонах підводних кабельних ліній електропередачі).

п.9. У межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв без письмової згоди енергопідприємств, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється:

 будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;

 здійснення усіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних, днопоглиблювальних робіт, вирубання дерев,розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для виноградників і садів, а також поливання сільськогосподарських культур;

 проїзд в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі машин, механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метра;

 виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 метра, а на орних землях - на глибині понад 0,45 метра, а також розрівнювання грунту (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі);

 риболовля, збирання рослин, влаштування водопою, заготівля льоду (в охоронних зонах підводних кабельних ліній електропередачі).

п.18. Підприємства, установи, організації та громадяни повинні негайно повідомляти енергопідприємства або місцеві органи виконавчої влади про виявлені обірвані або провислі проводи, пошкоджені опори або небезпеку їх падіння, пошкодження кабелів та інших об'єктів і елементів електричних мереж.

п.21. Під час виконання сільськогосподарських робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі із застосуванням машин і механізмів забороняється обробіток грунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

п.22. Працівникам енергопідприємств, у віданні яких перебувають електромережі, надається право безперешкодного доступу в установленому порядку до об'єктів електричних мереж, розташованих на територіях інших підприємств, для їх ремонту, технічного обслуговування та оперативних перемикань.

п.23. Енергопідприємства мають право припиняти або обмежувати електропостачання споживачів, що порушили Правила. Відновлення електропостачання здійснюється після усунення порушень та відшкодування підприємствам, які експлуатують електричні мережі, заподіяних матеріальних втрат, а також вартості робіт з ввімкнення до електромережі згідно з укладеними договорами.

Остання зміна сторінки: 25-05-2020 14:30