Керівники району зустрілися з ліквідаторами аварії на ЧАЕС

    Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 12 грудня, у великому залі засідань Іршавської райдержадміністрації відбулася зустріч з ліквідаторами району.

   У заході взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Товстий, керівник апарату Іршавської РДА Олег Козенюк, голова районної ради Віктор Симканинець, голова Іршавської ОТГ Степан Бобик, заступник голови Іршавського відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Василь Пацкан, працівники служб та установ району.

    В ході зустрічі ліквідатори аварії на ЧАЕС мали змогу розповісти про болючі проблеми, задати питання керівникам служб, що були запрошені, поспілкуватися з керівництвом району.

    Звернувся до учасників ліквідації  аварії на ЧАЕС голова райдержадміністрації Віктор Товстий та подякував всім присутнім, які ціною власного життя та здоров’я зупинили аварію світового масштабу.

Виступили також голова районної ради Віктор Симканинець та голова Іршавської ОТГ Степан Бобик.

     У ході засідання заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ганна Горянська розповіла про стан соціального забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Іршавському районі. Вона зазначила, що в управлінні соціального захисту населення Іршавської РДА нараховується 176 громадян, 40 дітей та 103 сім`ї померлих учасників, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:I категорія – 18 чоловік, в тому числі інвалідів I гр.- 1 чол.,II – 6 чол., III - 11 чол.; II категорія – 91 чоловік; III категорія – 48 чоловік; IV  категорія – 1 чоловік; вдів, які мають статус постраждалих від ЧАЕС – 18.

Управлінню соціального захисту населення виділено на 2019 рік 25 тис.грн. на зубопротезування, даною послугою скористалося 7 чоловік. На безкоштовне відшкодування медикаментів виділено 40 тис.грн., на даний час використано 31 591 грн. Також РДА за районною програмою «Турбота» на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов було надано допомогу 73 учасникам ліквідації, в сумі 25 тис.грн.   – зазначила Ганна Іванівна.

    Про стан медико-санітарного забезпечення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в Іршавському районі за 2019 рік ліквідаторів ознайомив лікар відповідальний за надання медичної допомоги інвалідам війни і учасникам ЧАЕС Іван Роман.

Відповів на питання, які хвилювали присутніх і завідувач ортопедичним відділенням Іршавської районної стоматологічної поліклініки Михайло Човбан

   За проявлену самовідданість у праці під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, активну участь у повсякденному житті відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС грамоти Іршавської райдержадміністрації отримали учасник ліквідації аварії на ЧАЕС I категорії Штефаньо Петро Петрович та учасник ліквідації аварії на ЧАЕС II категорії Білогорка Михайло Іванович.

    Також під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять ліквідаторів, які, на жаль, вже не з нами.

   Право покласти  вінок до пам’ятника героям Чорнобильцям в м. Іршава було надано учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС II категорії Віктору Михайловичу САК та учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС I категорії Геннадію Миколайовичу Троценко.

Остання зміна сторінки: 12-12-2019 15:14