День усиновлення

     30 вересня – День усиновлення. Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – є усиновлення.

    Як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька.

    Інколи потрібно багато часу, щоб зробити правильний вибір, вибрати ту єдину, заповітну стежку, яка привела б тебе до справжнього людського раю на землі.  

           Скільки зла, жорстокості доводиться нам пізнавати в цьому житті. Нам, дорослим, легше проходити та пізнавати все це, а як нашим дітям, та ще й тим, хто змалечку був обділений батьківською турботою та ласкою? хто з народження чув тільки п’яні образи, а то часто й відчув на собі батьківську «лагідну руку»? Як бути ? Як жити ? Як існувати ?...

         Та вихід є. Знаходиться багато охочих (та не всім це під силу) взяти на виховання цих діток, розділити з ними радість і щастя, стати для них опорою в житті, а якщо потрібно, то й стіною затишку та спокою.

         Як відомо, найбільше люди бояться самотності. Ніякі багатства світу не можуть замінити родинного тепла, затишку, спілкування.  

         То ж не стіймо осторонь дитячих проблем, не будьмо сліпими до їхніх бід та проблем, не будьмо черствими, будьмо милосердними. Що це означає? А означає це одне-відкриймо свої душі, серця для добра, покаяння для тих маленьких людей, які колись будуть називатися – світлим майбутнім. І лише від нас залежить на скільки світлим вони його зроблять.

     В Україні, а також і за кордоном, пріоритетною сімейною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування визнане усиновлення. Усиновлення є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки або сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачами можуть бути подружжя. Згідно чинного законодавства особам, які усиновили дитину надається оплачувана відпустка  у зв’язку з усиновленням тривалістю 56 календарних днів, а також допомога при усиновленні дитини у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні першої дитини.

Захист дитини є одним із пріоритетів нашої держави і відповідно до Указу Президента України в нашій державі щорічно 30 вересня відзначається День усиновлення. Символічно, що цей день співпадає з релігійним святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

         Служба у справах дітей Іршавської райдержадміністрації щиро сердечно вітає всі сім’ї, які усиновили дітей, висловлює їм подяку за щедрість сердець, за щоденну натхненну працю, за любов і турботу про дітей.

         Кожного дня все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для обездолених дітей. Якщо Ви не байдужі до сирітської долі та маєте бажання взяти дитину у родину звертайтеся до служби у справах дітей Іршавської райдержадміністрації (м. Іршава, пл..Народна, 3 тел.2-24-03).

 

                                                          Служба у справах дітей

Остання зміна сторінки: 30-09-2019 09:35