«День українсько-словацького добросусідства ‒ 2019»

       18 травня, в селі Убля Пряшівського краю Словацької Республіки відбулася міжнародна зустріч представників двох братніх держав «День українсько-словацького добросусідства ‒ 2019».

        У заході взяли участь делегації Кошицького та Пряшівського самоврядних країв, а також Закарпатської області. 

        У складі делегації від Закарпаття, яку очолив голова облради Михайло Рівіс, – представники виконавчої та самоврядної влади краю, депутати різних рівнів, дипломати, культурні діячі та мистецькі колективи. Серед них ‒ заступник голови облдержадміністрації Віктор Мікулін, заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Євгенія Кибза, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський, перший заступник голови Іршавської РДА Іван Семак, заступник голови Іршавської РДА Іван Мошкола, керівник апарату Іршавської РДА Олег Козенюк, начальник відділу культури та туризму Іршавської РДА Олена Ісак, начальник відділу освіти Єлізавета Яцканич, начальник відділу охорони здоров`я Іршавської РДА Сергій Караслай, голова Іршавської районної ради Віктор Симканинець, голова Свалявської райради Мирослава Ливч, голова Великоберезнянської райради Ярослав Шукаль, а також Почесний консул СР у Великому Березному Олег Адамчук, керівник Представництва Міністерства закордонних справ України у м.Ужгороді Михайло Дзихор та ін.

З вітальними промовами до присутніх зверталися посадовці, наголосивши на важливості цього свята та бажали  громадам наснаги й успіхів у розбудові своїх країв та держав.

Після урочистого відкриття відбулася церемонія підписання Виконавчого протоколу до Меморандуму про співробітництво між Пряшівським самоврядним краєм, Закарпатською облдержадміністрацією, Закарпатською обласною радою на період з травня 2019 року по травень 2020 року, який скріпили своїми підписами Михайло Рівіс, Мілан Маєрський та Віктор Мікулін.

Аналогічний документ про співпрацю було підписано також із Кошицьким самоврядним краєм.

Підписали Меморандуми про співробітництво і голови окремих сільських рад країв-партнерів.

Відтак делегація оглянула презентації народних костюмів, звичаїв, ремесла та атракціони для дітей.

Представила свої чудові роботи на заході народний майстер із бісероплетіння, член спілки народних майстрів Закарпаття та народного об`єднання художників та народних майстрів «Колорит Боржави» Ольга Ловга.

Приємно відзначити, що один з колективів, який представляв Закарпатську область «Іршавська родина», продемонстрував високий рівень майстерності та зацікавив присутніх захоплюючою програмою.

Остання зміна сторінки: 20-05-2019 15:52